Udhëzues për Udhëtim në Sarandë: Zbulimi i Gurmazëve të Jugut të Shqipërisë

Sicily by Car është partneri juaj ideal për marrjen me qira afatshkurtër të makinave në Sarandë. Me zyra të ndryshme me qira, si në aeroporte ashtu edhe në qendër të qytetit, ju mund të zbuloni qytetin e modës dhe dizajnit në bordin e një prej makinave tona. Zgjidhni automjetin që i përshtatet më së miri nevojave tuaja tani!

Data dhe ora e marrjes
lun gen
2000
00 :00
Koha e datës së kthimit
lun gen
2000
00 :00
Kërko Makinë
Cmimi me i mire
Cilësia e shërbimit me çmime të arsyeshme
Anulim falas
Brenda 72 orëve para marrjes së automjetit
Kilometra të pakufizuar
Nuk ka kufi për lëvizjet tuaja

Disa informacione të dobishme

Saranda është qyteti më i rëndësishëm bregdetar në Shqipëri dhe ndodhet në cepin më jugor të vendit. Qyteti i mrekullueshëm i fshehur mes kodrave ndodhet në një gji të mrekullueshëm në formë patkoi të lagur nga ujërat blu të detit Jon. Nëse e doni detin, Saranda është destinacioni ideal për të kombinuar pushimet perfekte midis relaksit dhe botës.

Nga Tirana drejt jugut të Shqipërisë

Arritja në këtë qytet të gjallë nga Tirana me makinë do t'ju lejojë të zbuloni qoshet më të fshehura të Shqipërisë, dy rrugët alternative janë në fakt të dyja plot surpriza. Rruga e brendshme që kalon përmes Gjirokastrës do t'ju sigurojë peizazhe tipike kodrinore që të lënë pa frymë, ndërsa rruga bregdetare që fillon nga Vlora është rruga më e gjatë, por padyshim më panoramike, e ndërthurur me shumë fshatra të vegjël për t'u kaluar me hapa njeriu.

Plazhet e Shqipërisë

Sapo të mbërrini, Saranda do të jetë pikënisja për të lëvizur me makinën tuaj, drejt plazheve më të bukura dhe të pandotura të Shqipërisë si Dhërmiu, Lukova, Buneci, Kakome, Krorez, Borsh... ose drejt Ksamilit të njohur 

Shqipëria që nuk e prisni: KSAMILI

Është qyteti shqiptar më i instagramuar i momentit, po bëhet i njohur në rrjetet sociale për kombinimin perfekt të detit kristal dhe ambienteve të ambjentet gjithnjë e më moderne dhe të pajisura me set DJ dhe shërbim bari direkt në plazh, të gjitha me kosto të arsyeshme.

Peisazhet natyrore në Shqipëri: Syri i Kaltër – The blue eye

Me makinë nga Saranda, nuk mund të humbisni Syrin e Kaltër, një destinacion për tu mos humbur nëse jeni në Shqipërinë e Jugut, burimi i mrekullueshëm me ujëra të kristalta, në fakt, është vetëm rreth gjysmë ore me makinë nga Saranda. Syri i Kaltër është pjesa fillestare e një burimi natyror të lumit Bistricë, një lumë rreth 25 km që derdhet në detin Jon në jug të Sarandës.

Rruga me makinë për të mbërritur në të nga Saranda është shumë e thjeshtë dhe e përcaktuar mirë, me të mbërritur në destinacionin tuaj do t'ju duhet ta lini makinën në parkingjet e përcaktuara dhe të vazhdoni në këmbë përgjatë një rruge prej afërsisht 2 km. Pasi të mbërrini në destinacionin tuaj, një spektakël i padiskutueshëm i natyrës do të shfaqet para syve tuaj, një burim fantastik uji me ngjyra të bukura, ku mbizotëron bluja dhe të gjitha nuancat. “Syri i kaltër”, i quajtur kështu sepse qendra e burimit, me ngjyrën e tij blu të errët, i ngjan bebëzës, ndërsa rrethina, më e lehtë dhe më e kaltër, i ngjan një irisi.

 

Qira afatshkurtër dhe mujore e makinave dhe furgonave. Rezervoni online dhe tërhiqeni mjetin në një nga zyrat tona në Tiranë ose Sarandë.